Yazılım Özellikleri

0
186
Yazılım Özellikleri
Yazılım Özellikleri

Yazılım özellikleri incelendiğinde insanların kullanmış oldukları telefonları dinleyen programların ne kadar etkin olduğu anlaşılacaktır. Bu yazılımların geliştirilme nedeni, günlük yaşam içinde ortaya çıkan bir takım şüphe ve güvenlik endişelerinin giderilmesidir. İnsanlar çocukları başta olmak üzere yakınlarının yaşayacakları tehlikelerin önceden tespit ederek onların zarar görmesini engellemek istemektedir. Örnek vermek gerekirse, yanlış bir kişiyle yapılacak olan arkadaşlık, bu yazılımlar sayesinde tespit edilmekte ve aileler de buna göre farklı önlemler almaktadır.

Telefon takip yazılımları ile bilinmesi gereken bazı önemli hususlar vardır ve bunların başında hangi cihazlara kurulabileceği konusu gelmektedir. Casus yazılım Android sisteme sahip cihazlar için geliştirilmiştir. Bundan dolayı farklı sisteme sahip bir cihazda çalışması mümkün değildir. Kullanıcıların bu hususa göre hareket etmesi, zaman kaybı yaşamamalarını sağlayacaktır.

Yazılım Özellikleri Nelerdir?

Telefon dinleme programı tarafından yapılan işlemler, tercih edilecek olan programa göre değişkenlik gösterebilir. Fakat genel olarak yazılım özellikleri şu şekildedir:

  • Telefon hattından yapılan sesli ve görüntülü aramaları dinleme, kaydetme
  • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan sesli, yazılı ve görüntülü aramaları dinleme
  • SMS takibi
  • Mobil uygulamalara erişim
  • Sosyal medya hesaplarına giriş yapma
  • Mobil cihazdaki bütün menülere girme
  • Ortam dinlemesi
  • Ortam izlemesi
  • Konum tespiti
  • Mobil cihazın ekranının canlı olarak izlenmesi

Yukarıda yer alan özellikler dikkate alındığında, bu programların cihazları casus telefon yaptıkları çok net bir şekilde anlaşılmaktadır.

Yazılım Özellikleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yazılım özellikleri hakkında bilinmesi gereken hususların başında tercih edilecek olan programa göre değişkenlik göstereceğidir. Telefon dinleme programı fiyatları, özellik sayısı ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Bundan dolayı insanların öncelikle hangi amaçlar için bu programları kullanacağına karar vermesi ve daha sonra seçim yapması gerekir.

Son dönemde söz konusu yazılımlara olan ilginin artmasına bağlı olarak insanların taleplerinde ciddi bir artış olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu ilgi, lisanssız programların satılmasına neden olmaktadır. Lisanssız olarak satılan ürünlerin ciddi bir güvenlik riski taşıdığının bilinmesi ve buna göre hareket edilmesi gerekmektedir. Aksi halde insanların kişisel bilgilerini çaldırma ve maddi olarak kayba uğrama riski ortaya çıkacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here