Ortam Dinleme

0
165
Ortam Dinleme
Ortam Dinleme

Ortam dinleme, son derece önemli bilgilerin elde edilmesini sağlayan bir işlemdir. Öyle ki bu işlem genellikle gelişmiş cihazlar vasıtasıyla dünyadaki farklı istihbarat örgütleri tarafından yapılmaktadır. Fakat telefon takip yazılımı sayesinde artık normal insanlar da bu işlemi yapabilme imkanı yakalamış ve böylece sevdiklerini daha etkin bir şekilde takip edebilmektedir. Bu takip esnasında elde edilen bilgiler ise insanların güvenliklerinin sağlanması ya da benzer amaçlar için kullanılmaktadır.

İnsanlar sevdiklerine dair duydukları endişeleri gidermek için farklı yollar aramaktadır ve bunlardan birisi de telefon dinleme programı kullanmak suretiyle söz konusu kişileri etkin olarak takip etmektedir. Gelişen teknolojiye bağlı olarak günümüzde insanların büyük bölümünde akıllı telefonlar vardır. Bu telefonlara yüklenen özel yazılımlar sayesinde ortam dinleme başta olmak üzere çok sayıda işlem yapılabilmektedir.

Ortam Dinleme Nedir?

Ortam dinleme programı tarafından yapılan bu işlem, adından da anlaşılacağı gibi ortamın dinlenilmesine verilen isimdir. Burada bilinmesi gereken husus, telefon kapalı olunca bu işlemin yapılabildiğidir. Böylece insanların telefon üzerinden yapmadığı görüşmeler tespit edilmektedir.

Telefon takip yazılımı üzerinden bağlanılan hedef telefonun mikrofonu aktif hale getirilmektedir. Böylece etrafta yapılan görüşmelerin tamamı tespit edilmektedir. Fakat burada kişilerin telefona olan uzaklıkları büyük önem taşımakta ve çok uzakta olan kişinin yaptığı konuşmalar, tam olarak anlaşılmayabilmektedir. Fakat genel olarak insanların birbirine yakın olduğu dikkate alındığında, buradaki konuşmaların neredeyse tamamı, bu işlem sayesinde öğrenilebilmektedir. Bunun dışında, programın özelliğine bağlı olarak, konuşmalar kayıt altına alınmaktadır. Böylece konuşmalar daha sonra tekrar dinlenmekte ve anlaşılmayan ya da kaçırılan yerler telafi edilmektedir.

Ortam Dinleme Programı

Ortam dinleme programı ile kastedilen telefon takip yazılımı ya da programıdır. Dolayısıyla bunların ikisinin aynı olduğu bilinmelidir. Son dönemde insanların söz konusu programlara olan ilgisinin çok fazla olması, farklı satış noktalarının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Kullanıcıların bu noktada dikkatli olması ve mutlaka kurumsal firmaları tercih etmesi gerekir. Böylece alınan programlar lisanslı olacak ve bu da güvenlik noktasında farklı riskler yaşanmasını önleyecektir. Casus yazılım fiyatları, programın özelliklerine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here