Telefon Takip Programı

0
225
Telefon Takip Programı
Telefon Takip Programı

Telefon takip programı, yazılım teknolojisinin akıllı telefonların izlenmesi için geliştirdiği yazılımlara verilen isimdir. Adından da anlaşılacağı gibi söz konusu yazılımlar, mobil cihazlar etkin bir şekilde izlenmesini ve dinlenmesini sağlamaktadır. Böylece farklı bilgilerin elde edilmesi mümkün olup bu bilgiler sayesinde insanlar sevdiklerini uzaktan koruma fırsatı yakalarlar.

Günlük hayatta insanların karşılaşabilecekleri çok sayıda farklı tehlike vardır. Bunlar çocuklar için daha fazladır ve aileler çocuklarını bu tehlikelerden korumak için farklı yöntemler denerler. Söz konusu yöntemlerden birisi de telefon dinleme programları olup bunlar sayesinde insanlar çocuklarının gün içinde neler yaptığını çok rahat bir şekilde tespit eder. Böylelikle gerekli görülen yerlerde müdahale yapılır ve tehlikeler önlenmiş olur. Bunun haricinde benzer çok sayıda amaç için de bu programların kullanımı mümkündür. Dolayısıyla da kullanım alanının oldukça geniş olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Telefon Takip Programı Kurulumu

Telefon takip programı kurulumu için bilinmesi gereken önemli bir husus vardır ve bu da söz konusu programların yalnızca Android cihazlarda çalışmasıdır. Telefon dinleme yazılımı Android cihazlara sadece 3 dakika gibi kısa bir sürede kurulmaktadır. Bu işlemin fiziki olarak yapılması zorunludur ve bundan dolayı uzaktan SMS, arama ya da dosya atma şeklinde el değmeden kurulum yapılması mümkün değildir. Bu tür iddiaları olan kişiler dolandırıcı olup bunlardan uzak durulması, zarar görmeyi engelleyecektir.

Casus yazılım kurulumu için öncelikle ilgili yazılım, gizli bir şekilde hedef telefona indirilir ya da bilgisayar üzerinden gönderilir. Daha sonra ise normal bir uygulama kuruyor gibi kurulur. Fakat program dışarıdan geldiği için telefonun ayarlar bölümünde dışarıdan gelen uygulamalara izin ver seçeneğinin seçilmesi gerekir. Bunun nasıl yapılacağını bilmeyenler için videolu anlatınlar vardır ve oralardan ayrıntılı bir şekilde bu işlem öğrenilebilir. Bu aşamadan sonra kurulum tamamlanır ve işlem bitmiş olur.

Telefon Takip Programı ile Ortam Dinlemesi Yapma

Telefon takip programı özellikleri incelendiğinde yapılacaklar arasında ortam dinlemesi olduğu görülecektir. Telefon dinleme, konum tespiti, sosyal medya hesaplarına erişim, telefon menülerine erişim ve ortam izlemesinin yanında ortam dinlemesi de bulunmaktadır. Bu özellik, insanların çok farklı bilgiler edinmesine neden olmaktadır.

Ortam dinlemesi, telefon kapalı iken mikrofon üzerinden bir ortamda yapılan konuşmaların tamamının dinlenmesine verilen isimdir. Söz konusu işlem sayesinde insanların telefon dışında kimlerle olduğu ve neler konuştuğu tespit edilebilir. İstihbarat servislerinin en fazla kullandığı yöntemlerden birisi olan ortam dinlemesi, telefon takip programı sayesinde artık normal insanlar tarafından dahi yapılabilmektedir.

Telefon dinleme yazılımı sayesinde yapılan bu işlemle ilgili bilinmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle bu işlemden elde edilen seslerin kalitesi, kişilerin mikrofona olan uzaklığına göre değişir. Ayrıca dinleme esnasında konuşmalar kaydedilebilir ve bu sayede sonradan tekrar bunları dinleme imkanı yakalanmış olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here