Telefon Takip

0
222
Telefon Takip
Telefon Takip

Telefon takip işlemi, insanların mobil cihazları üzerinden bir takım bilgiler elde edilmesine verilen genel isimdir. Bu işlem telefon takip yazılımı adı verilen programlar yardımıyla yapılmaktadır. Böylece elde edilen bilgiler sayesinde insanlar, çocuklarını, eşlerini, sevdiklerini ve diğer yakınlarını gün içinde izleme fırsatı yakalamaktadır. Bu işlem ise kişilerin tehlikelerden korunması adına kullanılmaktadır.

Cep telefonları yaygınlaşmaya başladıktan sonra insanları hayatlarında çok ciddi değişimler meydana gelmiştir. Bu değişimlerin başında, gün içinde istenildiği zaman telefonu kullanma imkanı gelir. Daha sonra ise akıllı telefonlar geliştirilmiş ve nihayetinde bunlar üzerine hem internet hem de uygulama kullanma imkanı yakalanmıştır. Bu durum, telefon takip programları için de zemin hazırlamış ve bu aşamadan sonra söz konusu programlar geliştirilmeye başlanmıştır.

Telefon Takip Nasıl Yapılır?

Bu işlemin yapılabilmesi için öncelikle kullanıcıların yukarıda bahsedilen programlardan alması gerekmektedir. Telefon takip yazılımları adı verilen programlar, kurumsal firmalardan satın alınabilir. Bunun haricinde insanların bu programlara çok fazla ilgi gösterdiği için farklı internet sitelerinde de satılmaktadır. Kullanıcıların burada dikkat etmesi gereken husus, lisanslı programları satın almasıdır. Aksi durumda ortaya çok ciddi güvenlik tehditleri çıkabilir. Lisanssız olan telefon takip yazılımı fiyatları biraz daha düşüktür fakat güvenlik riskleri ve dolandırıcılık ihtimalinden dolayı bunlardan kesinlikle uzak durulması gerekir.

Telefon takip işleminin yapılabilmesi için satın alınan programın hedef telefona kurulması gerekir. Bunun içinde sadece 3 dakikalık bir süre yeterlidir. Telefon takip programı kurulumu için videolu ve resimli anlatımlar mevcuttur. Bunlardan yararlanılabilir. Kurulum sadece Android cihazlara yapılabilmekte olup farklı sistemlerde çalışmamaktadır.

Kurulum yapıldıktan sonra telefon takip direkt olarak başlar ve insanlar bu süreci panel üzerinden kontrol edebilirler. Panelin kullanımı son derece basit olup akıllı telefon kullanan herkes bunu zorlanmadan yapabilir.

Telefon Takip Yasal Mı?

Telefon takip işlemi için kullanılan programlar lisanslıdır ve bundan dolayı yasal oldukları söylenebilir. Fakat burada bütün sorumluluk kullanıcılardır. Bu programlar, insanların bu alanda yaşamış oldukları sorunların çözümü için geliştirilmiştir ve sadece bu amaçla kullanılabilir. Farklı bir amaç için kullanılması durumunda ortaya çıkacak olan sorunlar, sadece kullanan kişileri bağlamaktadır.

İyi niyetli ve insanların sevdiklerini tehlikelerden korumak için yapılan kullanım, herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Programın sadece fiziki olarak kurulumunun yapılabilmesi, yabancı kişilerin telefonlarının dinlenmesine izin vermemektedir.

Telefon Takip Programı Ne İşe Yarar?

Telefon takip ile yapılacak çok sayıda işlem vardır. Bu işlemler, kullanılacak olan programın özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Fakat genel olarak, ilgili kişinin takip edilmesi sağlanır. Bu programların genel özellikleri şu şekildedir:

  • Telefon hattı ya da mobil uygulamalar üzerinden yapılan sesli, görüntülü ve yazılı görüşmelerin tespiti ve dinlenmesi
  • GPS özelliği üzerinden konum tespiti
  • Ortam dinlemesi ve izlemesi
  • Sosyal medya uygulamalarına erişim

Anasayfa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here