Telefon Dinleme

0
222
telefon dinleme
telefon dinleme

Telefon dinleme, günlük yaşamda insanların neler yaptığını ve kimlerle irtibat halinde olduğunu öğrenmenin en basit yöntemlerinden birisidir. Bu işlem normalde emniyet güçleri tarafından yapılabilmekteydi. Fakat gelişen teknolojiye bağlı olarak ortaya çıkan özel yazılımlar bu durumu değiştirdi ve normal insanlar da bu işlemi yapabilmeye başladı. Telefon dinleme yazılımları, sadece akıllı telefonlarda çalışmakta ve kurulum yapıldıktan sonra telefonun kontrolünü tamamen ele geçirmekte ve uzakta istenilen işlemlerin yapılmasına imkan vermektedir.

Casus yazılım adıyla da bilinen bu programlar sadece Android cihazlar çalışmaktadır. Dolayısıyla da IOS sistem sahip cihazlarda çalışmaları söz konusu değildir. Casus yazılım Android cihazlara son derece kısa bir sürede kurulmakta ve bu süre genellikle 3 dakikayı geçmemektedir. Bundan dolayı ufak bir boşlukta gizlice kurulması mümkün olmaktadır.

Telefon Dinleme Programı

Değişen dünya düzeni ve gelişen teknoloji, insanların hayatlarını ciddi şekilde etkilemektedir. Etki hemen her alanda görülürken güvenlik noktasındaki endişelerin önemli bir kısmı teknoloji sayesinde giderilmektedir. Telefon dinleme işlemi de bu endişelerin giderilmesine yöneliktir. Bazen çocuklarını merak eden annelerin, bazen ise eşinde şüphelenen insanların endişelerini, şüphelerini ortadan kaldırma noktasında çok etkilidir.

Telefon dinleme programı, adından da anlaşılacağı gibi mobil cihazlardan yapılan bütün konuşmaları tespit edebilme imkanına sahiptir. Fakat telefon takip yazılımı ile yapılacak sadece bununla sınırlı değildir. Yukarıda da bahsedildiği gibi bu program, cihazın kontrolünü tam olarak ele geçirmekte ve pek çok işlemin yapılmasına izin vermektedir. Bu işlemler sayesinde yapılacaklardan bazıları şu şekildedir:

  • Telefon hattı üzerinden yapılan görüşmeleri ve SMS’lerin tespit edilmesi ve dinlenmesi
  • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan bütün sesli, yazılı ve görüntülü görüşmelerin tespit edilmesi
  • Cihazda yer alan GPS özelliği sayesinde istenilen zaman konum tespiti yapılması
  • Mikrofonun aktif edilerek ortam dinlemesi yapılması
  • Ortam izlemesi
  • Galeriye erişim
  • Whatsapp, Facebook ve Skype gibi iletişim amacıyla da kullanılan uygulamalara erişim
  • Sosyal medya hesaplarının tamamına giriş yapma

Yukarıda yer alan özellikler dikkate alındığında, telefon dinleme programı hakkında çok daha net bir fikir oluşacaktır. Söz konusu program, son derece gelişmiştir ve insanların ihtiyaç duydukları her türlü bilginin elde edilmesini sağlamaktadır.

Telefon Dinleme Programları ile Whatsapp Takip

Bilindiği gibi gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren mobil uygulamalardan olan Whatsapp, çok yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Öyle ki bazı insanlar bütün iletişimlerini buradan sağlamaktadır. Telefon dinleme programları sayesinde, bu uygulama içerisindeki bütün bilgiler elde edilmektedir. Whatsapp takip adı verilen işlemler sayesinde yapılan görüşmeler tespit edildiği gibi paylaşılan durum ya da gönderilen dosyalar da aynı şekilde program sayesinde görülmektedir.

Whatsapp takip yazılımı sayesinde insanlar, bu uygulama üzerinden sevdiklerinin kimlerle ne konuştuğunu çok rahat bir şekilde tespit etmekte ve böylece olası tehlikelerden onları korumaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here