Casus Telefon

0
253
Casus Telefon
Casus Telefon

Casus telefon uygulamaları ile günümüz şartlarının olumsuz etkileri için önlem alınabilir. Bu daha çok ebeveynlerin başvurmuş olduğu bir yol olup çocuklarını ya da yakınlarını takip etmesi söz konusudur. Bilgi edinme anlamında çok fazla imkân sağlamasının yanı sıra yazılımın gizli oluşu takip etmek isteyen kişileri cezbetmektedir. İzlemede bulunan kişiler telefon takip yazılımı ile hangi bilgilere ulaşabilir?

  • Alınan ve gönderilen mesaj, tarih
  • Aranan ya da aranılan çağrılar, cevapsız aramalar, tarih, arama süresi
  • Gün içinde bulunduğu konum
  • Bulunduğu konumda internet varsa şifresi, kişinin girdiği web siteler
  • Sosyal medya hesapları, yazışmaları, paylaşımları
  • Bulunduğu ortamdaki konuşmalar
  • E-posta geçmişi
  • Cihazdaki dosyalar, fotoğraflar
  • Kişinin takvimi, takviminde yer alan notlar

Buradan da anlaşılacağı gibi, söz konusu telefon sayesinde ilgili kişi hakkında çok önemli bilgiler elde edilebilir. Çocuğunun nerde olduğunu merak eden aileler, çocuğunun doğru söylemediğine inandığı durumlarda casus telefon programı kullanabilir. Bunula konum bilgisine ulaşabildiği gibi ortam dinleme ile arkadaş çevresinin konuşmalarına şahit olabilir. Davranışları ile sözleri arasında farklılık görünüyorsa kişi çocuğu için tedbir alma sürecine girebilir.

Girdiği web sitelerde uygun olmayan durumlara rastlayan ebeveyn yine aynı şekilde önlem alarak bu siteleri engelleyebilir. Çocuğunu zararlı uyarıcılardan koruyabilir. Sosyal medya takibi ile tanımadığı kişilerle yoğun ilişki içerisine girmiş olduğunu fark edip duruma müdahale edebilir.

Bunun gibi örnekleri arttırmak mümkündür. İyi niyetli kullanıldığı takdirde telefon dinleme programı önemli bir amaca hizmet etmiş olur.

Casus Telefon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Casusu telefon yazılımı her telefona kurulmadığı gibi sadece fiziksel olarak kurma şartı vardır. Android özellikli telefonlara satın alınan program üç dakika gibi kısa bir süre içerisinde kurulur. Kurulduktan sonra fark edilmediği sürece silinmesi mümkün değildir. İzlenilen kişinin ise bu uygulamanın varlığından haberdar olması aynı şekilde olanaksızdır.

Kişi bu uygulamayı kullanmaya karar verdiğinde araştırmadan sıradan bir uygulama alma eğilimi göstermemelidir. Özellikle ücretsiz olduğu söyleniyorsa kesinlikle inanmamalı, kişilerin bilgileri ele geçirmek isteyen dolandırıcılar olabileceği akıldan çıkmamalıdır. Bu programlar 24 saat kadar deneme süresi dışında ücretle satılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here