Casus Yazılım

0
243
Casus Yazılım
Casus Yazılım

Casus yazılım kullanılması kişiyi şüpheye düşüren durumları ortaya çıkarmak ya da uzaktan kontrolü sağlamaya çalışmak amaçlı kullanılan programlardır. Son zamanlarda çocuklarınızın ya da eşinizin anlam veremediğiniz davranışı, verim alamadığınız personelin durumu sizi onları takip etmeye yönlendirebilir. Bunun dışında her şey yolundayken dahi küçük çocuğunuzu merak ediyor olmanız, yaşlı ya da hasta bir yakınınız hakkında tedirginlik duymanız da izleme gereği hissettirebilir.

Casus telefon uygulamaları ile insanlar sevdiği kişilerden haberdar olma imkanı elde etmiş, içinin bir nebze olsun rahatlamasını sağlamıştır. Bu uygulama ile hedef kişinin bütün etkinlikleri, konuşmaları, mesajları, telefondaki resimleri takip altına alınabilmektedir. Hedef telefondaki casus yazılım kişinin nerde olduğu hakkında bilgi verir, hatta istenirse bu program sayesinde bulunulan ortam dinlenebilir, konuşmalara bizzat şahit olunabilir.

Casus Yazılım Yasal Mı?

Bunun öncelikle casus yazılım kurulumu gereklidir. Kurulmadan önce satın alma noktasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu uygulamanın kullanılması ne kadar yasaldır, hangi noktalarda suça dönüşebilir? Alınan program güvenilir mi, lisans almış bir ürün müdür? Bu soruların yanıtları araştırılarak verilmelidir.

Bu program dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Şöyle ki; güvenilir olmayan, arada satılan lisanssız bir uygulama kişinin tüm bilgilerinin başkasının eline geçmesine sebep olabilir. Bilgiler kötü amaçlar için kullanılabilir.

Casus yazılım kullanmak, amacı doğrultusunda masum da olabilir, kanunla yasaklanmış bir durum da olabilir. Alzheimer olan bir hastasını takip etmek isteyen kişi için bu çok normaldir. Ancak başkasının telefonuna yüklenilen casus yazılım onun haberi olmadan onun her türlü bilgilerine erişmeyi hedefliyorsa burada kötü niyetli davranılır. Bu da fark edildiği ve şikâyet edildiği an programın kullanıcısı adına suç teşkil eder.

Casus Yazılım Kurulumu Nasıl Yapılır?

Telefon takip yazılımı satın alındıktan sonra kurulum aşamasına geçilir. Kurulumu kolay olmasının yanı sıra bununla ilgili internetteki videolar ilgilenenler için yol gösterici olmaktadır. Telefon android özelliğe sahip olmalıdır. İki üç dakikalık bir süre içerisinde kurulur ve kullanılmaya başlanır. Casus yazılım gizlilik özelliği taşır hedef kişinin bundan asla haberi olmaz, takip edildiğinde bildirim gitmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here