Telefon Dinleme Programları

0
194
Telefon Dinleme Programları
Telefon Dinleme Programları

Telefon dinleme programları, insanların farklı bilgileri elde etmesini mümkün hale getiren özel yazılımlardır. Bundan dolayı bazı kişiler tarafından söz konusu programlar, casus yazılım olarak da tanımlanmaktadır. Çünkü kuruldukları telefonları adeta bir casusa çevirmekte ve bunlar casus telefon olarak adlandırılmaktadır.

İnsanların tarih boyunca güvenlik endişeleri hiçbir zaman azalmamıştır. Buna bağlı olarak farklı çözüm yolları aranmış ve bu noktada bazen başarılı olunurken bazen ise elde edilen sonuçlar beklentileri karşılamamıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte bu noktada yeni bir adım daha atılmış ve insanların günlük yaşamda yoğun olarak kullandıkları mobil cihazları dinleme imkanı doğmuştur. Telefon dinleme işlemi sayesinde insanlar sevgililerinin kimlerle irtibat halinde olduğunu, çocuklarının tehlikeli kişilerle görüşüp görüşmediği çok rahat öğrenebilmektedir. Böylece tehlikeli durumlar çok önceden engellenmiş olacaktır.

Telefon Dinleme Programları Nasıl Çalışır?

Telefon dinleme programları, çalışma prensibi son derece basit olan yazılımlardır. Telefon takip yazılımı adıyla da bilinen bu programlar, hedef telefona kurulduktan sonra direkt olarak çalışmaya başlamaktadır. Bu aşamadan sonra hedef cihazın kontrolü tam olarak ele geçirilmekte ve farklı bilgiler elde edilmektedir.

Telefon dinleme Android cihazlarda yapılabilen bir işlem olup iPhone gibi farklı sistemlere sahip cihazlarda işe yaramamaktadır. Telefon dinleme yazılımı IOS sisteminde kesinlikle çalışmamaktadır ve bundan dolayı bu yöndeki iddialara inanılmaması gerekmektedir. Çünkü böyle iddiaların temelinde insanların kandırılarak dolandırılması vardır.

Telefon dinleme programları kurulumu sadece 3 dakikada yapılmaktadır. Kurulum ile ilgili farklı videolar vardır ve bunlar üzerinden detaylı bilgi alınabilir. Bununla birlikte bilinmesi gereken bir diğer husus, bunların mutlaka fiziksel olarak kurulabileceğidir. Dolayısıyla uzaktan SMS ile ya da aramalarla kurulması gibi bir durum söz konusu değildir.

Telefon Dinleme Programları Özellikleri

Telefon dinleme programları, isimlerinin aksine sadece dinleme değil, çok sayıda işlemi yapabilmektedir. Öncelikle telefon dinleme programı çeşitlerinin olduğunun bilinmesi ve bunların özelliklerinin de farklılaştığının bilinmesi gerekiyor. Fakat genel manada yazılımların özellikleri incelendiğinde dinlemeden konum tespitine, mobil uygulamalara erişimden ortam dinlemesine varıncaya kadar çok sayıda işlem olduğu görülecektir.

Telefon takip yazılımı ismi, belki de bu program için daha uygundur ki bu isim de çok fazla kullanılmaktadır. Burada bahsedilen işlem panel üzerinden yapılmaktadır ve bu panel mobil cihazlara ya da bilgisayarlara kurulabilmektedir. Daha sonra bütün dinlemeler ve diğer işlemler buradan çok rahat bir şekilde yönetilmektedir.

Telefon Dinleme Programları Güvenli Mi?

Telefon dinleme programları tarafından yapılan işlemler incelendiğinde insanların bunların güvenli olup olmadığını merak etmesi kadar doğal bir şey yoktur. Burada dikkat edilmesi gereken, programın lisanslı olmasıdır. Kurumsal firmalardan alınan programlar, güvenlik noktasında herhangi bir sorun yaşanmasına neden olmamaktadır. Çünkü bunlar ilgili mevzuata göre düzenlenmiş olup gerekli kontrollerden sonra satılmaktadır. Kullanıcıların bundan dolayı lisanslı olan programları tercih etmesi gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here