Telefon Dinleme Cihazı

0
235
Telefon Dinleme Cihazı
Telefon Dinleme Cihazı

Telefon dinleme cihazı, insanların bu alandaki beklentilerini karşılamak için geliştirilmiştir. Tamamen yasal olan bu cihazlar, içerisinde yer alan özel programlar sayesinde özelliklerini gösterebilmektedir. Telefon takip yazılımı olarak adlandırılan programlar, telefon dinleme başta olmak üzere çok sayıda işlemin sorunsuz olarak yapılmasını sağlamaktadır.

İnsanların sevdiklerini korumak için kullandıkları bu cihazlar, farklı bilgilerin gizli bir şekilde alınmasını sağlamaktadır. Bu durum insanların sevdikleri hakkında çok ayrıntılı bilgiler elde etmesine ve onların anlık olarak izlenmesine neden olmaktadır. Böylece olası tehlikeleri, daha gerçekleşmeden önleme imkanı doğmaktadır. Çocukların yanlış kişilerle arkadaşlık etmesi, Alzheimer hastası olan babanın kaybolması, kendisinden şüphelenen eşin neler yaptığı bu cihazlar sayesinde öğrenilmektedir.

Telefon Dinleme Cihazı Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi telefon dinleme işlemini gerçekleştiren cihazlara bu isim verilir. Fakat bunlar, ayrı cihazlar olmayıp insanların kullandıkları mobil cihazlardır. Telefon dinleme programı yüklenen cihazlara bu isimle anılmaktadır. Ayrıca bunlara casus telefon da denilmektedir.

Telefon takip yazılımı kurulumu, basit bir işlem olup bu noktada zorlanacağını düşünen kişiler için farklı videolu anlatımlar var. Bu videolar izlendikten sonra kurulum noktasında herhangi bir sorun yaşanması mümkün değildir. Fakat bu yazılımların sadece Android cihazlarda çalıştığının bilinmesi gerekiyor. Dolayısıyla da IOS ya da farklı bir sisteme sahip olan telefonlarda çalışması mümkün değildir. Burada kullanıcılar tarafından bazı yanlış anlaşılmalar olabilmektedir. Telefon dinleme programı için markanın önemi yoktur. Her markaya yüklenebilir fakat tek şart, yüklenecek olan markanın Android sistemine sahip olmasıdır.

Telefon Dinleme Cihazı Nasıl Çalışır?

Telefon dinleme cihazı, program yüklendikten sonra aktif hale geçer ve bu aşamadan sonra başta dinleme olmak üzere farklı işlemleri gerçekleştirebilir. Söz konusu cihazın yapabildiklerinden bazıları şunlardır:

  • Telefon hattı ve mobil uygulamalar üzerinde yapılan yazılı, sesli ve görüntülü görüşmelerin tespit edilmesi
  • Sosyal medya uygulamalarına erişim
  • Telefon ekranının canlı olarak izlenmesi
  • GPS üzerinden konum tespiti yapılması
  • Ortam dinlemesi ve izlemesi

Bunların haricinde de çok sayıda özelliği olan bu cihaz, panel üzerinden kontrol edilmektedir. Böylece paneldeki menüler kullanılarak istenilen işlem çok basit bir şekilde yapılmaktadır.

Telefon Dinleme Cihazı Engelleme

Telefon dinleme cihazı, programın yapısındaki kodlamalara bağlı olarak tamamen gizli bir şekilde çalışmaktadır. Bundan dolayı dinlenen kişilerin bunu fark etmesi mümkün değildir. Telefon dinleme engelleme yapılabilmesi için, programın fark edilmesi ve daha sonra da bunun silinmesi gerekir. Fakat fark etmek neredeyse imkansızdır. Bunun için kullanıcıların programları gizli bir şekilde yüklemesi, elde edilecek başarı için önemlidir.

Bu programlar, fiziksel olarak erişilebilen cihazlara kurulmaktadır. Bundan dolayı programlar, cihazın sahibi tarafından yüklenilmiş gibi algılanmakta ve engellenmesi sistem tarafından yapılmamaktadır. Bunların dışında kişiler, cihazlarına format atarlarsa, bu program silinmiş olur ve böylece engelleme yapılmış olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here